In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u
Aktualności
O Sanktuarium
Historia Sanktuarium
Kult św. Józefa
Relikwie
Zabytki
Skarbiec
Tablice pamiątkowe
Świadectwa
Modlitwy
Biblioteka św. Józefa
Więźniowie Dachau
Jan Paweł II w Kaliszu
Homilie Biskupa Kaliskiego
Rozmowy z Kustoszem
Stały konfesjonał
Pielgrzymki
Dom Pielgrzyma
Dane teleadresowe
Grupy Duszpasterskie
Intencje mszalne
Ogłoszenia duszpasterskie
Porządek nabożeństw
Posługa sakramentalna
Usługi pogrzebowe
Kapłani o pracownicy
Kapituła
Pielgrzymki i wyjazdy z parafii
Galeria
Rodzina Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
Bł. Edmund Bojanowski
Otoczmy troską życie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

24 maja 2015 r.

  

  1. Komunikat Biskupa Kaliskiego dotyczący głównych obchodów Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego. Treść Komunikatu tutaj..
  2. Jak słyszeliśmy w komunikacie Biskupa Kaliskiego, od najbliższego czwartku 28 maja przez cały tydzień do Uroczystości Bożego Ciała będziemy uczestniczyć w wydarzeniach Kongresu. Niech każdy zapozna się szczegółowo z programem i wybierze dla siebie odpowiednie miejsce i kościół w którym będzie brał udział. W czwartek 28 maja zapraszamy do Katedry na 1730 asystę, Bractwo Św. Józefa i wszystkich chętnych. W sobotę 30 maja zapraszamy na procesje od Wojciech do Józefa, która jest jednocześnie III Marszem dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie o godz. 1800 przy kościółku na Zawodziu. Prosimy pieszych pielgrzymów, asystę i wszystkich chętnych o zabranie flag, proporczyków, balonów. Będą po drodze trzy stacje: dzieci przedszkolne i szkolne gromadzą się 1800 przy kościele św. Gotarda; młodzież od gimnazjum do studentów przy auli UAM na Nowym Świecie o godz. 1815 i rodziny na Złotym Rogu o godz. 1845. W niedzielę 31 maja w naszym Sanktuarium będzie Odpust Opieki Św. Józefa. Sumie Odpustowej o godz. 1230 będzie przewodniczył JE Ks. Bp Edward Janiak,  Biskup Kaliski. Jest to równocześnie Msza św. za Miasto i jego mieszkańców. Po Mszy św. będzie procesja eucharystyczna wokół Pl. Św. Józefa. Zapraszamy wszystkich Czcicieli Św. Józefa, asystę, Bractwo św. Józefa i dziewczynki do sypania kwiatków, zapraszamy także ogrodników i sadowników. Tego dnia wieczorem o godz. 1800 Mszą św. z kazaniem ks. Michała Olszewskiego, sercanina i egzorcysty rozpocznie się Wieczór Uwielbienia. Po Mszy św. koncert z modlitwa uwielbienia zakończony błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
  3. Przy wyjściu z kościoła można zabrać dwie ulotki, jedna dotycząca Marszy dla Życia, druga z programem Wieczoru Uwielbienia. Szczegóły wszystkich wydarzeń można znaleźć na plakatach i stronie internetowej.
  4. W poniedziałek 25 maja obchodzić będziemy Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w tym dniu w Bazylice o godz. 630, 900, 1200 i 1800. Natomiast o godz. 1600 będzie Msza św.  na Cmentarzu Tynieckim w intencji zmarłych. Od godz. 1500 przy bramie głównej cmentarza można będzie zamówić wypominki za zmarłych, za których będzie również odprawiona Msza św.
  5. We wtorek 26 maja Dzień Matki, pamiętamy w tym dniu w naszych modlitwach w sposób szczególny o naszych mamach modląc się o opiekę Matki Bożej, a dla zmarłych prosimy o dar nieba.
  6. Zapraszamy dziewczynki, szczególnie komunijne, do sypania kwiatków przed Najświętszym Sakramentem w Dniu Odpustu - 31.05. i w Boże Ciało – 04.06. Próba sypania kwiatków 29. 05.(Piątek) o godz. 1630. Zbiórka przy kościele od strony parku. Wszystkich Parafian prosimy o zbieranie płatków kwiatów, można je przynosić do zakrystii lub kancelarii
  7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, jest nowy ciekawy numer Opiekuna w nim m.in. przedstawione są sylwetki nowo wyświęconych kapłanów, relacja z modlitwy za rodziny i obronę życia z Bazyliki oraz z Sympozjum Józefologicznego. Są też tygodniki: Przewodnik Katolicki, Niedziela i Gość Niedzielny, Serdecznie polecam.

 

 

 

 

 

Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
2014 Rok Bł. Edmunda Bojanowskiego