In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Aktualności
O Sanktuarium
Historia Sanktuarium
Kult św. Józefa
Relikwie
Zabytki
Skarbiec
Tablice pamiątkowe
Świadectwa
Modlitwy
Biblioteka św. Józefa
Więźniowie Dachau
Jan Paweł II w Kaliszu
Homilie Biskupa Kaliskiego
Rozmowy z Kustoszem
Stały konfesjonał
Pielgrzymki
Dom Pielgrzyma
Dane teleadresowe
Grupy Duszpasterskie
Intencje mszalne
Ogłoszenia duszpasterskie
Porządek nabożeństw
Posługa sakramentalna
Usługi pogrzebowe
Kapłani o pracownicy
Kapituła
Pielgrzymki i wyjazdy z parafii
Galeria
Rodzina Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
Bł. Edmund Bojanowski
Otoczmy troską życie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Adwentu

14 grudnia 2014 r.

 

1. Roraty dla dzieci codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 1800.

2. Osoby, które przygotowały paczki świąteczne dla dzieci w ramach akcji „drzewko radości” mogą je dzisiaj zostawić w koszu pod chórem, lub we wtorek w Punkcie Charytatywnym w godz. od 1000 do 1200. Msza św. dziękczynna za ofiarodawców paczek z udziałem dzieci, które otrzymają paczki i ich rodzin odbędzie się w czwartek 18 grudnia o godz. 1600, po Mszy św. jasełka oraz wręczenie paczek przez Świętego Mikołaja. Modlitwą podziękujmy za okazaną dobroć tym, którzy zechcieli przygotować świąteczne paczki dzieciom z naszej Parafii.

3. Rodziny i osoby samotne, które zapisały się na pomoc żywnościową na Święta Bożego Narodzenia, będą mogły ją odebrać w sobotę 20 grudnia w godzinach od 1100 do 1200 i od 1600 do 1700.

4. W okresie Adwentu po Mszach św. niedzielnych s. Zofia rozprowadza świece Caritas na stół wigilijny. Świece są w cenie 6 i 15 zł. Będą również rozprowadzane opłatki poświęcone przed Cudownym Obrazem i omodlone przez siostry Klaryski, ofiary ze sprzedaży opłatków będą przeznaczone  na ogrzewanie Bazyliki. W tygodniu świece i opłatki można nabyć w Kancelarii. Ministranci natomiast będą rozprowadzać  sianko na stół wigilijny.

5. W kinach rozpoczęła się projekcja bardzo ciekawego filmu fabularnego pt.: Karolina, inspirowanego historią życia Bł. Karoliny Kózkówny. W tym roku obchodziliśmy 100 – ną rocznicę jej męczeńskiej śmierci. Projekcja filmu odbędzie się we wtorek 16 grudnia o godz. 1945 w kinie Centrum w Kaliszu. Zapraszamy szczególnie młodzież wraz z rodzicami do pójścia na ten ciekawy i wartościowy film.

6. Nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz za powołanych, będzie w czwartek 18 grudnia o godz. 1730, a Msza św. w tych intencjach o godz. 1800. Serdecznie zapraszamy.

7. Spotkania opłatkowe dla grup duszpasterskich w naszej Parafii:

  • dzisiaj o godz. 1700 dla Żywego Różańca, grupy O. Pio i Apostolatu Maryjnego,
  • w środę 17 grudnia o godz. 1900 dla Akcji Katolickiej, Rady Duszpasterskiej, Rady Parafialnej oraz Bractwa św. Józefa,
  • w piątek 19 grudnia o godz. 1900 dla ministrantów z rodzicami, scholi dziecięcej i Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci oraz Grupy Młodzieżowej i Grupy Pieszych Pielgrzymów na Jasna Górę,
  • w sobotę 20 grudnia o godz. 1900 dla pracowników Parafii i Sanktuarium,
  • w piątek 26 grudnia o godz. 1900 dla Chóru Chłopięco – Męskiego,

8. W poniedziałek 22 grudnia odbędzie się Noc Konfesjonałów w 9 – ciu kościołach Kalisza, również w naszej Bazylice. Spowiedzi św. w tym dniu od godz. 1900 do godz. 2400. Można będzie w tym czasie również pomodlić się w ciszy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Duchowo wspierają tę inicjatywę 4 zakony kontemplacyjne. Szczegóły na plakatach.

9. Informujemy, że w I Niedzielę Adwentu Akcja Charytatywna zebrała do puszek 1840 zł. na paczki świąteczne dla ubogich rodzin. Będą przygotowane paczki o łącznej wartości ok. 5.000 zł. W czwartek 18 grudnia zostanie odprawiona Msza św. w intencji dobrodziejów i ofiarodawców paczek dla dzieci. Rodziny zorganizowały i ofiarowały paczki dla 120 dzieci z ubogich rodzin naszej Parafii. Dziękujemy również za ofiary złożone do puszek w minioną niedzielę na pomoc Kościołowi na Wschodzie, zebrano 2140 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Uwaga, osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej mogą skorzystać z pomocy żywnościowej ofiarowanej przez Caritas. Warunkiem otrzymania pomocy jest przyniesienie do Punktu Charytatywnego naszej Parafii zaświadczenia z MOPS–u, które można odebrać od poniedziałku przy ul. Granicznej. Wśród darów są min.: mleko w proszku, cukier, olej, makaron, konserwy itp. Punkt Charytatywny jest czynny we wtorki od godz. 1000 do 1200 i piątki od godz. 1500 do 1700.

11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej jest Opiekun, nowy numer pisma Miłujcie się pt.: On pozostał żywy i obecny pośród nas, miesięcznik  Droga dla młodzieży o Bożym Narodzeniu, a także Kalendarze na rok 2015.

 

 

 

Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
2014 Rok Bł. Edmunda Bojanowskiego