In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Wierzę w Syna Bożego
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Aktualności
O Sanktuarium
Historia Sanktuarium
Kult św. Józefa
Relikwie
Zabytki
Skarbiec
Tablice pamiątkowe
Świadectwa
Modlitwy
Biblioteka św. Józefa
Więźniowie Dachau
Jan Paweł II w Kaliszu
Homilie Biskupa Kaliskiego
Rozmowy z Kustoszem
Pielgrzymki
Dom Pielgrzyma
Dane teleadresowe
Grupy Duszpasterskie
Intencje mszalne
Ogłoszenia duszpasterskie
Porządek nabożeństw
Posługa sakramentalna
Stały konfesjonał
Usługi pogrzebowe
Kapłani o pracownicy
Kapituła
Pielgrzymki i wyjazdy z parafii
Galeria
Rodzina Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
Bł. Edmund Bojanowski
Otoczmy troską życie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

14. września 2014 r.

 

  1. Dziś rozpoczyna się IV Tydzień Wychowania pod hasłem: Prawda fundamentem wychowania. Świętemu Józefowi, opiekunowi i wychowawcy Pana Jezusa polecajmy w modlitwie zadanie wychowywania młodego pokolenia Polaków.
  2. Przeżywamy dzisiaj Święto Podwyższenie Krzyża. Na Górze Krzyża Jubileuszowego pod Ostrzeszowem odbywa się tradycyjnie spotkanie dla pielgrzymów. Z naszej Parafii wyjechała grupa osób z ks. Szymonem. Dzisiaj również przypada 13 rocz. śmierci śp. Ks. Prałata Lucjana Andrzejczaka Proboszcza Parafii i Kustosza Sanktuarium. Msza św. w Jego intencji została odprawiona o godz. 930.
  3. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną. Ofiary przeznaczone będą na odwadnianie Bazyliki oraz kapitalny remont organów i konserwacje prospektu organowego. Są to kwoty sięgające kilkuset tys. zł. Dziękujemy również indywidualnym ofiarodawcom, którzy są wpisani do Złotej Księgi Darczyńców.
  4. Nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz za powołanych, będzie w czwartek 18 września o godz. 1730, a Msza św. w tych intencjach o godz. 1800. Serdecznie zapraszamy.
  5. W sobotę 20 września Mszą św. o godz. 630 rozpocznie się 5 - cio dniowa pielgrzymka do północno wschodniej Polski i na Litwę organizowana przez Akcję Katolicką działającą przy naszej Parafii.
  6. Również w najbliższą sobotę odbędzie się w naszym Sanktuarium pielgrzymka Ministrantów Diecezji Kaliskiej. Mszy św. o godz. 1000, będzie przewodniczył J.E. Ks. Bp Łukasz Buzun, biskup pomocniczy naszej diecezji.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 930 spotkanie organizacyjne dla młodzieży klas I ponadgimnazjalnych, która rozpocznie katechezę przygotowującą do życia w rodzinie. 
  8. W przyszłym roku w ferie zimowe (druga połowa lutego) będą organizowane przez naszą Parafię dwie pielgrzymki: 1) Do Ziemi Świętej – 18-25 lutego, koszt 3090 zł. 2) Śladami św. Pawła do Turcji – 21-28. lutego, koszt 2990 zł. Szczegóły na plakatach, stronie internetowej i w Sekretariacie. Ze względów organizacyjnych prosimy o zapisywania już teraz, zaliczkę można wpłacić w terminie późniejszym.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, jest do nabycia nowy numer Opiekuna a w nim min. obszerna relacja z Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja – w tym konferencja prof. Bogdana Chazana i fragmenty homilii abp Sławoja Leszka Głódzia. Są również ciekawe relacje księży misjonarzy z Brazylii i Sudanu Południowego.

 

 

 

 

Rodzina Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
2014 Rok Bł. Edmunda Bojanowskiego