In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Wierzę w Syna Bożego
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Aktualności
O Sanktuarium
Historia Sanktuarium
Kult św. Józefa
Relikwie
Zabytki
Skarbiec
Tablice pamiątkowe
Świadectwa
Modlitwy
Biblioteka św. Józefa
Więźniowie Dachau
Jan Paweł II w Kaliszu
Homilie Biskupa Kaliskiego
Rozmowy z Kustoszem
Stały konfesjonał
Pielgrzymki
Dom Pielgrzyma
Dane teleadresowe
Grupy Duszpasterskie
Intencje mszalne
Ogłoszenia duszpasterskie
Porządek nabożeństw
Posługa sakramentalna
Usługi pogrzebowe
Kapłani o pracownicy
Kapituła
Pielgrzymki i wyjazdy z parafii
Galeria
Rodzina Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
Bł. Edmund Bojanowski
Otoczmy troską życie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Chrystusa Króla

23 listopada 2014 r.

 

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. W naszej Parafii i Sanktuarium rozpoczęły się rekolekcje ewangelizacyjne, które potrwają do czwartku 27 listopada. Rekolekcje prowadzą księża sercanie – egzorcyści. Szczegółowy plan na plakatach, stronie internetowej i ulotkach. Rekolekcje to czas łaski Bożej i dobro duchowe, zechciejmy zarezerwować sobie codziennie 1 godzinę na spotkanie z Chrystusem w Jego Słowie, informujmy i zachęcajmy innych, szczególnie tych, którzy rzadko chodzą do kościoła. Są to już rekolekcje przygotowujące nas do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy wszystkich a szczególnie młodzież z grup I, II i III przygotowującą się do bierzmowania i młodzież uczestniczącą w katechezie parafialnej z grupy I, II i III na spotkanie w poniedziałek i wtorek na godz. 1930. Prosimy rodziców tej młodzieży, aby towarzyszyła swoim dzieciom podczas tych spotkań.
 2. W sobotę 29 listopada w Chełmcach odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Apostolatu Maryjnego. Spotkanie grupy Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 1700 w salce Domu Parafialnego.
 3. Próba dla dzieci ze scholii w każdą sobotę o godz. 1030. Zapraszamy również dzieci, które chciały by przyłączyć się do scholii.
 4. W niedzielę 30 listopada przypada Święto Św. Andrzeja Apostoła, jest to również czas tzw. zabaw andrzejkowych. Bardzo prosimy o zachowanie roztropności, zwłaszcza tam gdzie zabawy kolidowałyby z wiarą. Wiara we wróżby, horoskopy i zabobony jest nie do pogodzenia z chrześcijaństwem.
 5. Również w niedzielę 30 listopada przypada 18 - ta rocznica święceń biskupich JE Ks. Biskupa Edwarda Janiaka. Pamiętajmy w  modlitwie o Pasterzu diecezji kaliskiej.
 6. Za tydzień I -szą Niedzielą Adwentu rozpocznie się nowy Rok Liturgiczny i czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie tego dnia odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na pomoc świąteczną dla osób samotnych i rodzin w trudnej sytuacji materialnej z naszej Parafii. Prosimy o zgłoszenie się osób samotnych i rodzin w trudnej sytuacji finansowej, pragnących otrzymać pomoc żywnościową na święta Bożego Narodzenia. Zapisy w przyszłą niedzielę po Mszach św. Siostra Zofia będzie rozprowadzać duże i małe świece wigilijne Caritas jest to wsparcie dla dzieci z rodzin ubogich. Są też poświęcone przed Cudownym Obrazem i omodlone przez Siostry Klaryski opłatki na stół wigilijny. Ofiary są przeznaczone na utrzymanie kościoła. Ministranci będą rozprowadzać tradycyjne sianko n stół wigilijny. 
 7. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje wielką akcję w całej Polsce zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego (komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV, AGD itp.). Prosimy przynieść lub przywieść w/w sprzęt w poniedziałek 8 grudnia 2014 r. od godziny 600 do 930 na wydzielony plac przy Kancelarii parafialnej.
 8. Zapraszamy młodzież na wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez wspólnotę Taize w Pradze w Czechach, termin od 29 grudnia 2014 r. do 2 stycznia 2015 r. Zaproszenie jest kierowane do młodzieży w wieku od 17 do 35 lat, koszt wyjazdu 55 euro i 200 zł., zapisy w Sekretariacie, opiekunem grupy będzie dk. Łukasz. Młodzież z naszej Parafii będzie miała dofinansowanie w kwocie 250 zł.
 9. Jest jeszcze sześć miejsc na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która będzie w przyszłym roku w ferie zimowe. Szczegóły na plakacie w gablocie i stronie internetowej, zapisy w Sekretariacie.            
 10. 10. Informujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w VIII Balu Charytatywnym organizowanym przez nasza Parafię, który odbędzie się 7 lutego 2015 r. w restauracji Zdrojowa w Opatówku.  Bal cieszy się bardzo dobra opinią, ma piękny i szczytny cel, pomoc materialną potrzebującym dzieciom z ubogich rodzin. Zapisy w Sekretariacie.
 11. Komenda Miejska Policji zwraca się za pośrednictwem Kurii Diecezjalnej z Komunikatem i apelem o zachowanie szczególnej ostrożności przez pieszych i rowerzystów oraz o używanie po zmroku elementów i kamizelek odblaskowych. Cały Komunikat jest wywieszony w gablocie.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej jest ciekawy nowy numer Opiekuna a w nim min.: artykuł o rozpoczynającym się Roku Życia Konsekrowanego, jest również miesięcznik Arka poświęcony Bł. Karolinie Kózkównie. Do nabycia są kalendarze diecezjalne na rok 2015. Serdecznie polecamy.

 

 

 

Rodzina Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
2014 Rok Bł. Edmunda Bojanowskiego