In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u
Aktualności
O Sanktuarium
Historia Sanktuarium
Kult św. Józefa
Relikwie
Zabytki
Skarbiec
Tablice pamiątkowe
Świadectwa
Modlitwy
Biblioteka św. Józefa
Więźniowie Dachau
Jan Paweł II w Kaliszu
Homilie Biskupa Kaliskiego
Rozmowy z Kustoszem
Stały konfesjonał
Pielgrzymki
Dom Pielgrzyma
Dane teleadresowe
Grupy Duszpasterskie
Intencje mszalne
Ogłoszenia duszpasterskie
Porządek nabożeństw
Posługa sakramentalna
Usługi pogrzebowe
Kapłani o pracownicy
Kapituła
Pielgrzymki i wyjazdy z parafii
Galeria
Rodzina Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
Bł. Edmund Bojanowski
Otoczmy troską życie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII Niedziela Zwykła

28 czerwca 2015 r.

  

1. Dziś w godz. od 1100 do 1700 będzie przy Baszcie Dorotce Wielkopolski Przegląd Orkiestr Dętych OSP. W naszej Bazylice na Mszach św. o godz. 800, 1100, 1230, 1600 i 1800 orkiestry zapewnią oprawę muzyczną. Serdecznie zapraszamy.

2. Jutro Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 630, 900, 1200 i 1800.

3. Informujemy, że decyzją J.E. Księdza Biskupa Edwarda Janiaka, Biskupa Kaliskiego z dniem 30 czerwca br. zostali zwolnieni ze stanowiska wikariusza naszej Parafii ks. Mariusz Andrzejczak  i przeniesiony na stanowisko Wikariusza w Parafii w Kobylej Górze w dekanacie Ostrzeszowskim, oraz ks. Krzysztof Duchnowski, skierowany do pracy w charakterze Notariusza Kurii Diecezjalnej w Kaliszu i Kapelana Biskupa Kaliskiego. Ponadto ks. dr Jarosław Powąska został mianowany Dyrektorem Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kaliszu z zamieszkaniem i pomocą przy naszej Parafii. Dziękujemy ks. Mariuszowi za 5 lat oraz ks. Krzysztofowi za 2 lata gorliwej pracy w naszej Parafii. Msza św. w intencji ks. Mariusza i ks. Krzysztofa w podziękowaniu za posługę we wtorek 30 czerwca o godz. 1800. Serdecznie zapraszamy, szczególnie grupy i wspólnoty.

4. W środę 1 lipca o godz. 630 Msza św. z racji Imienin s. Doroty. Życzymy Siostrze opieki Maryi i Św. Józefa. 

5. W środę 1 lipca o godz. 1900 w auli Domu Pielgrzyma będzie spotkanie organizacyjne dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Chorwacji.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, w naszym Sanktuarium będzie nabożeństwo w intencji rodzin i obrony poczętego życia. Rozpoczęcie o godz. 1700, o godz. 1800 Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Bp Adam Bałabuch - biskup pomocniczy diecezji Świdnickiej, całość będzie transmitowana przez Telewizje Trwam i i Radio Maryja, Zapraszamy także do udziału w Bazylice.

7. W piątek 3 lipca przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. przed każdą Mszą św. oraz po południu od godz. 1600.

8. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP w sobotę po Mszy św. o godz. 1200.

9. W niedzielę 5 lipca o godz. 1100 będzie Msza św. w intencji mężczyzn, przybędą mężczyźni w promienistej pielgrzymce pieszej z całej Polski organizowanej przez wspólnotę Lew Judy. Serdecznie zapraszamy mężczyzn do wspólnej modlitwy.

10. Od 1 lipca prze całe wakacje nie będzie Mszy św. o godz. 900 w dni powszednie i Mszy św. o godz. 1600 w niedzielę.

11. W lipcu punk charytatywny będzie nieczynny.

12. Pielgrzymki i wyjazdy organizowane przez nasze Sanktuarium:

- XVII Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży z Sokolnik do Św. Józefa od 3 do 5 lipca br. Zapraszamy chętnych do wzięcia udziału, zapisy w sekretariacie i kancelarii, koszt 50 zł. przewodnikiem będzie ks. Szymon Rybak. Uczestnicy będą zawiezieni do Sokolnik autokarem, wyjazd w czwartek 2 lipca o godz. 1530 z parkingu przy Bazylice. Prosimy, a przyjęcie pielgrzymów na nocleg w 5 lipca.

- Trwają zapisy na 378 najstarszą pieszą pielgrzymkę z Kalisza na Jasną Górę i z powrotem. Hasło tegorocznej pielgrzymki: "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą." Od kilku lat koszt pielgrzymki jest stały i wynosi 70 zł. Zapisy w Sekretariacie lub Kancelarii, przewodnikiem będzie ks. Szymon Rybak.

- 5 dniowa pielgrzymka do Sanktuariów Czech, Moraw i Wiednia we wrześniu br. koszt 700 zł. i 25 Euro.

- 12 dniowa pielgrzymka do Meksyku w styczniu 2016 r. Zapisy w sekretariacie i kancelarii. Ze względów organizacyjnych prosimy o wpłacanie zaliczki.

13. Spotkanie Apostolatu Maryjnego dzisiaj o godz. 1700 na salce.

14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, jest Opiekun, w nim m.in. artykuły o Diecezjalnym Kongresie Eucharystycznym. Są tygodniki: NiedzielaGość Niedzielny, Przewodnik Katolicki i dwumiesięcznik Miłujcie się poświęcony św. Charbelowi.  Serdecznie polecamy.

 

 

 

Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
2014 Rok Bł. Edmunda Bojanowskiego