In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u
Aktualności
O Sanktuarium
Historia Sanktuarium
Kult św. Józefa
Relikwie
Zabytki
Skarbiec
Tablice pamiątkowe
Świadectwa
Modlitwy
Biblioteka św. Józefa
Więźniowie Dachau
Jan Paweł II w Kaliszu
Homilie Biskupa Kaliskiego
Rozmowy z Kustoszem
Stały konfesjonał
Pielgrzymki
Dom Pielgrzyma
Dane teleadresowe
Grupy Duszpasterskie
Intencje mszalne
Ogłoszenia duszpasterskie
Porządek nabożeństw
Posługa sakramentalna
Usługi pogrzebowe
Kapłani o pracownicy
Kapituła
Pielgrzymki i wyjazdy z parafii
Galeria
Rodzina Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
Bł. Edmund Bojanowski
Otoczmy troską życie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Miłosierdzia Bożego

12 kwietnia 2015 r.

 1. Przeżywamy dzisiaj Niedziele Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna również 71 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: Caritas dla rodziny. Ten czas ma nas uwrażliwić na pomoc osobom biednym i potrzebującym. W Tygodniu Miłosierdzia będzie można złożyć ofiary na pomoc potrzebującym do skarbony św. Antoniego. Za udzielone wsparcie serdeczne Bóg zapłać. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła będzie rozdawane czasopismo ewangelizacyjne Dobre Nowiny o św. Janie Pawle II. W dniu dzisiejszym w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kaliszu o godz. 1200 JE Ks. Bp Łukasz Buzun odprawi Uroczystą Sumę Odpustową.
 2. W poniedziałek 13 kwietnia w naszym Sanktuarium odbędzie się Msza św. z racji Dnia Świętości Kapłańskiej, Mszy świętej o godz. 1200 będzie przewodniczył JE Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak - Prymas Polski.
 3. W niedzielę 19 kwietnia będziemy gościć kleryków WSD w Kaliszu, na wszystkich Mszach świętych będą dzielili się świadectwem swojego powołania oraz wspólnie będziemy modlić się o powołania do służby Bożej. Ofiary zbierane na tacę podczas Mszy świętych będą przeznaczone na utrzymanie i funkcjonowanie WSD Kalisz. Za Ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1230 będzie III Pielgrzymka Hodowców Gołębi.
 5. W czwartek 23 kwietnia w naszym Sanktuarium będzie gościł O. Joshep Vadakkel – kapłan pochodzący z Indii, znany rekolekcjonista i charyzmatyk, jego głoszenie jest bardzo mocno zakorzenione w Piśmie Świętym, na Mszy św. o godz. 1200 wygłosi homilie, serdecznie zapraszamy.
 6. Trwają zapisy na 8 dniową pielgrzymkę do Chorwacji i Medziugorje w lipca br., szczegółowy program na stronie internetowej. Jest przygotowywana 12 dniowa pielgrzymka do Meksyku od 17 do 29 styczniu 2016 r. W sobotę 23 maja jest organizowana pielgrzymka do Warszawy, nawiedzone zostaną m.in.: Świątynia Opatrzności Bożej, Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz Niepokalanów, koszt ok. 90 zł. Zapisy w Sekretariacie i Kancelarii.                                                              Spotkania grup duszpasterskich
 7. Spotkanie Apostolatu Maryjnego dzisiaj o godz. 1700 w salce na plebanii.
 8. Dziś w drugą niedzielę miesiąca o godz. 1800 będzie Msza św. intencji Światowej Róży Różańca Rodziców Dzieci Uzależnionych. Będzie obecny ks. Bronisław Paweł Rosik. Zapraszamy rodziców, których dzieci borykają się z problemami uzależnień.
 9. Nabożeństwo fatimskie jutro po Mszy św. wieczornej. Spotkanie Grupy św. o. Pio w ramach różańca fatimskiego.
 10. Nabożeństwo w intencji powołań i za powołanych w czwartek 16 kwietnia o godz. 1730. O godz. 1800 Msza św. w tych intencjach.
 11. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do życia w małżeństwie i rodzinie z grupy ks. Mariusza dzisiaj o godz. 1900, natomiast spotkanie grupy ks. Szymona niedziele 19 kwietnia o godz. 1900.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, jest nowy numer Opiekunaa w nim m.in. artykuł o wizycie Nuncjusza Apostolskiego podczas spotkania młodzieży na Górze Krzyża Jubileuszowego. Jest również  tygodnik Niedziela z ciekawymi artykułami o Miłosierdziu Bożym oraz czasopismo Nasza Arka, numer poświęcony męczeństwu duchowieństwa polskiego. Serdecznie polecamy

 

 

 

 

Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
2014 Rok Bł. Edmunda Bojanowskiego