In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Wierzę w Syna Bożego
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Aktualności
O Sanktuarium
Historia Sanktuarium
Kult św. Józefa
Relikwie
Zabytki
Skarbiec
Tablice pamiątkowe
Świadectwa
Modlitwy
Biblioteka św. Józefa
Więźniowie Dachau
Jan Paweł II w Kaliszu
Homilie Biskupa Kaliskiego
Rozmowy z Kustoszem
Stały konfesjonał
Pielgrzymki
Dom Pielgrzyma
Dane teleadresowe
Grupy Duszpasterskie
Intencje mszalne
Ogłoszenia duszpasterskie
Porządek nabożeństw
Posługa sakramentalna
Usługi pogrzebowe
Kapłani o pracownicy
Kapituła
Pielgrzymki i wyjazdy z parafii
Galeria
Rodzina Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
Bł. Edmund Bojanowski
Otoczmy troską życie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX Niedziela Zwykła

19. października 2014 r.

 

 1. Dzisiaj przypada 30–ta rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, podczas każdej Mszy św. towarzyszą nam relikwie bł. ks. Jerzego, po zakończeniu Mszy św. będzie można je uczcić. Dziękujemy ks. Jarosławowi za okolicznościowe kazania.
 2. Dziękujemy za ofiary zebrane do puszek w ubiegłą niedzielę na fundusz stypendialny, zebrano 2320 zł.
 3. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna tydzień misyjny pod hasłem: Z Ewangelią wśród narodów. Kościół ze swej natury jest misyjny mówi o tym Sobór Watykański II. Papież Franciszek w Orędziu na tegoroczny Światowy Dzień Misyjny wskazuje na radość Jezusa i Jego uczniów jako misjonarzy. Przez cały tydzień podczas nabożeństw różańcowych i rozważań będzie towarzyszyła nam intencja modlitwy za misje i misjonarzy. Również podczas Mszy św. w modlitwie powszechnej będziemy polecać Bogu te intencje. Ofiary zbierane dzisiaj na tace przeznaczone są na cele misyjne.
 4. Trwa październik zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 1630 dla młodzieży i dorosłych o godz. 1730.
 5. Dziś w Kościele w Polsce odbywa się liczenie wiernych uczestniczących w Mszach św. oraz przystępujących do Komunii św.
 6. W środę 22. października liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Po każdej Mszy św. w tym dniu będzie można uczcić relikwie św. Jana Pawła II.
 7. Zapraszamy młodzież do zespołu muzycznego, spotkania w każdy piątek o godz. 1830 w salce domu parafialnego. Zespół prowadzi dk Łukasz Chudziński.
 8. Zapraszamy młodzież na dyskotekę organizowaną przy naszej Parafii w sobotę 25. października w godz. od 1800 do 2300, w salce domu parafialnego. Cena biletu 5 zł. Zapisy u młodzieży z zespołu muzycznego i ks. Krzysztofa.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Rocznicę Poświęcenia naszego Kościoła.
 10. W przyszłą niedzielę 26. października JE Ks. Bp Edward Janiak zainauguruje w diecezji kaliskiej Rok poświęcony św. Teresie od Jezusa w 500-lecie jej urodzin. Msza św. tego dnia w klasztorze Sióstr Karmelitanek Bosych na Niedźwiadach o godz. 1030. Siostry zapraszają do wzięcia udziału.
 11. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd do Łodzi na Msze św. z modlitwa o uzdrowienie, prowadzoną przez grupę charyzmatyczną Mocni w Duchu. Wyjazd w poniedziałek 27. października br. o godz. 1530, powrót po północy, koszt 30 zł., zapisy w Sekretariacie opiekunem będzie ks. Szymon.
 12. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, w kancelarii można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe. Wypominki jednorazowe będą wyczytane podczas różańca za zmarłych odmawianego od 2. do 8. listopada. Bardzo serdecznie prosimy o porządkowanie grobów swoich bliskich. Informujemy, że w tym roku Msza św. na Cmentarzu Tynieckim 1. listopada będzie o godz. 1300, wypominki na cmentarzu będą czytane od godz. 1200, a procesja stacyjna za zmarłych rozpocznie się o godz. 1230.
 13. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która będzie w przyszłym roku w ferie zimowe. Szczegóły na plakacie w gablocie i stronie internetowej, zapisy w Sekretariacie.
 14. Katecheza parafialna dla młodzież klas I, II i III ponadgimnazjalnych w przyszłą niedzielę o godz. 1900.
 15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej jest ciekawy numer Opiekuna a w nim min. artykuł: Czy może być większe nieszczęście niż utrata dziecka? Dwumiesięcznik Miłujcie się, a w nim min.: artykuł: Jak pomóc konającym. Jest także czasopismo Nasza Arka poświęcane św. Janowi XXII – papieżowi dobroci i uśmiechu, oraz dwutygodnik Droga dla młodzieży. Do nabycia są kalendarze diecezjalne na rok 2015. Serdecznie polecamy.

 

 

 

Rodzina Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
2014 Rok Bł. Edmunda Bojanowskiego