In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Aktualności
O Sanktuarium
Historia Sanktuarium
Kult św. Józefa
Relikwie
Zabytki
Skarbiec
Tablice pamiątkowe
Świadectwa
Modlitwy
Biblioteka św. Józefa
Więźniowie Dachau
Jan Paweł II w Kaliszu
Homilie Biskupa Kaliskiego
Rozmowy z Kustoszem
Stały konfesjonał
Pielgrzymki
Dom Pielgrzyma
Dane teleadresowe
Grupy Duszpasterskie
Intencje mszalne
Ogłoszenia duszpasterskie
Porządek nabożeństw
Posługa sakramentalna
Usługi pogrzebowe
Kapłani o pracownicy
Kapituła
Pielgrzymki i wyjazdy z parafii
Galeria
Rodzina Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
Bł. Edmund Bojanowski
Otoczmy troską życie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkiego Postu

2 lutego 2015 r.

 

 1. Zgodnie z zapowiedzią z przed tygodnia dziś Akcja Katolicka przeprowadza zbiórkę ofiar do puszek na wsparcie misjonarzy. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. Dzisiaj rozpoczęliśmy marzec, miesiąc szczególnie poświęcony św. Józefowi, po każdej Mszy św. w tym miesiącu będziemy odmawiali litanie do św. Józefa. Od wtorku do soboty od godz. 11.30 i dodatkowo w środę od godz. 1735 będą śpiewane Godzinki do św. Józefa. W sekretariacie i kancelarii można zamawiać intencje na nowennę 9-ciu Mszy Św. w dniach od 10 do 18 marca, przed Uroczystością Św. Józefa.
 3. W minionym tygodniu przeżyliśmy kolejne wspaniałe rekolekcje ewangelizacyjne.  Zechciejmy o nich mówić innym,  dzielmy się wiarą i radością  z nawrócenia i przemiany życia. Zapraszamy też chętnych to włączenia się i zaangażowania w różne grupy duszpasterskie, w tym w zespół charytatywny. Zgłoszenia u księży.
 4. Nabożeństwa Pasyjne w Wielkim Poście: a) Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 1630, dla dorosłych i młodzieży o godz. 1715 b) Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 1715. Po zakończeniu nabożeństwa będzie można uczcić relikwie krzyża.
 5. Rekolekcje szkolne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 będą trwały od 2 do 4 marca. Dzieci klas IV- V przychodzą do kościoła na godz. 8 00 do 10 00, natomiast dzieci klas 0-III na godz. 9 00  do 11 00.    Szczegółowy plan w gablocie.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Temat spotkania: „W marcu – miesiącu Świętego Józefa – odkryjmy na nowo aktualność patronatu Patriarchy z Nazaretu”. Rozpoczęcie o godz. 1700. O godz. 1800 Mszy św. będzie przewodniczył J.E. Ks. Bp Andrzej Dziuba. Całość będzie transmitowana przez Radio Maryja i Telewizję Trwam. Zapraszamy także do osobistego udziału w Bazylice.
 7. W piątek przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. przed każdą Mszą św. oraz po południu od godz. 1600.
 8. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę 7 marca od godz. 900.
 9. Nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP w sobotę 7 marca po Mszy św. o godz. 900.
 10. W sobotę 7 marca do naszego Sanktuarium przybędą pielgrzymki: I Pielgrzymka do św. Józefa Bractw Kurkowych Okręgu Centralnego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczpospolitej Polskiej, VII Pielgrzymka Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny z Siostrami Nazaretankami.
 11. W niedzielę 8 marca będzie obchodziła swoje imieniny siostra Beata – katechetka. Msza św. w jej intencji będzie w sobotę 7 marca o godz. 630. Życzymy Siostrze, Bożego błogosławieństwa i radości z nauczania i przekazywania wiary dzieciom.
 12. W miesiącu marcu, każdej środy w sekretariacie sanktuarium, w godz. od 12 do 15 będzie dyżurował pracownik kaliskiego Urzędu Skarbowego. Można elektronicznie wysłać swoje zeznanie roczne i jednocześnie przekazać 1 % podatku na szlachetne cele organizacji pożytku publicznego. Należy przynieść informacje o uzyskanych dochodach w 2014 r. (PIT)
 13. Niedziela 8 marca to druga niedziela miesiąca, ofiary zbierane na tace będą przeznaczone na cele inwestycyjne.
 14. Trwają  zapisy na 8 dniową pielgrzymkę do Chorwacji i Medziugorje w dniach od 18 do 25 lipca br., koszt pielgrzymki 1690 zł. od osoby. Szczegółowy program na stronie internetowej naszego Sanktuarium. Jest również przygotowywana pielgrzymka do Meksyku w styczniu 2016 r. Zapisy w Sekretariacie i Kancelarii.
 15. W ramach akcji „Embargo” otrzymaliśmy jabłka. Każdy kto potrzebuje może je odebrać przy naszym kościele we wtorek od 1000 do 1200 i piątek od 1500 do 1700.
 16. Komunikat Kurii diecezjalnej w sprawie peregrynacji figury św. Michała Archanioła(… )
 17. Dzisiaj w Parafii Św. Rodziny na Rogatce w Kaliszu o godz. 18 00 Mszę Św.  w intencji Żołnierzy Niezłomnych odprawi J. E. Ks. Bp Edward Janiak, biskup kaliski. Po Mszy św. przejście ulicami Kalisza do „Ogrójca” OO Jezuitów pod pomnik Żołnierzy Armii Krajowej.
 18. W sobotę 7 marca w Katedrze kaliskiej o godz. 2000 odbędzie się modlitewne czuwanie młodzieży całego miasta, przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży „Kraków 2016”
 19. W kościele OO Jezuitów w okresie Wielkiego Postu w każdą niedzielę będą rekolekcje ignacjańskie, pod hasłem „Spotkanie z  Bogiem bez biletów, karnetów i rezerwacji” . początek dziś o godz. 15 00.
 20. Msza Św. z modlitwa o uzdrowienie w poniedziałek 2 marca o godz. 1900.
 21. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w niedzielę 8 marca w ramach Gorzkich Żali o godz. 1715.
 22. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do życia w małżeństwie i rodzinie z grupy Ks. Mariusza dzisiaj o godz. 1900.
 23. Spotkanie młodzieży 3 grupy przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania we wtorek 3 marca o godz. 1800 . Obecność obowiązkowa.
 24. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, jest ciekawy numer Opiekuna, a w nim wiele ciekawych artykułów o Św. Józefie, o miłości i nawróceniu. Jest również czasopismoNiedziela z płytą, miesięcznik „Tak Rodzinie” dotyczący problemów małżeńskich i o Św. Józefie kaliskim, Dwumiesięcznik Miłujcie się ze wzruszającymi świadectwami nawróceń. „Mały Przewodnik „dla dzieci. Dziś można nabyć w cenie promocyjnej 5 zł. książkę pt.: Pasja wgx objawień bł. Anny Katarzyny Emmerlich Serdecznie polecamy.

 

 

 

Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
2014 Rok Bł. Edmunda Bojanowskiego