In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Wierzę w Syna Bożego
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Aktualności
O Sanktuarium
Historia Sanktuarium
Kult św. Józefa
Relikwie
Zabytki
Skarbiec
Tablice pamiątkowe
Świadectwa
Modlitwy
Biblioteka św. Józefa
Więźniowie Dachau
Jan Paweł II w Kaliszu
Homilie Biskupa Kaliskiego
Rozmowy z Kustoszem
Stały konfesjonał
Pielgrzymki
Dom Pielgrzyma
Dane teleadresowe
Grupy Duszpasterskie
Intencje mszalne
Ogłoszenia duszpasterskie
Porządek nabożeństw
Posługa sakramentalna
Usługi pogrzebowe
Kapłani o pracownicy
Kapituła
Pielgrzymki i wyjazdy z parafii
Galeria
Rodzina Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
Bł. Edmund Bojanowski
Otoczmy troską życie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXX Niedziela Zwykła

26. października 2014 r.

 

 1. Obchodzimy dzisiaj Rocznicę Poświęcenia naszego Kościoła.
 2. Spotkanie członków Żywego Różańca dzisiaj w kościele o godz. 1715.
 3. Kończy się październik, zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 1630 dla młodzieży i dorosłych o godz. 1730.
 4. Spotkanie Grupy Św. O. Pio w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w kaplicy Cudownego Obrazu.
 5. Wyjazd do Łodzi na Msze św. z modlitwa o uzdrowienie prowadzoną przez grupę charyzmatyczną Mocni w Duchu jutro o godz. 1530, powrót po północy.
 6. Nabożeństwo różańcowe w poniedziałek poprowadzi Apostolat Maryjny.
 7. We wtorek 28. października w liturgiczne wspomnienie św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, swoje imieniny będzie obchodził ks. Szymon Rybak wikariusz naszej Parafii. Msza św. w Jego intencji będzie w tym dniu o godz. 1800.
 8. W sobotę 1. listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia Msze św. w Bazylice o godz. 630, 800, 930, 1800. Msza św. na Cmentarzu Tynieckim o godz. 1300, wypominki na cmentarzu będą czytane od godz. 1200, a procesja stacyjna za zmarłych rozpocznie się o godz. 1230. W kancelarii można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe. Wypominki jednorazowe będą czytane podczas różańca za zmarłych, który będzie w Bazylice od 2. do 8. listopada. Bardzo serdecznie prosimy o porządkowanie grobów swoich bliskich.
 9. W niedzielę 2. listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tzw. Dzień Zaduszny. Msze św. wg porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 1100 procesja za zmarłych.
 10. Przypominamy, że zwyczaje i tzw. zabawy towarzyszące Halloween mają swoje źródła w wierzeniach pogańskich i nawiązują do praktyk okultystycznych i magii. Tym samym są sprzeczne z wiarą chrześcijańską. Szczególnie prosimy rodziców, aby chronili swoje dzieci przed takimi pseudo zabawami. Niech Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny – staną się okazją, aby ukazywać świętych jako tych, którzy przez życie wierne Panu Bogu cieszą się już wieczną szczęśliwością, a dla nas żyjących tu na ziemi stanowią wzór do naśladowania.
 11. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która będzie w przyszłym roku w ferie zimowe. Szczegóły na plakacie w gablocie i stronie internetowej, zapisy w Sekretariacie.
 12. Zapraszamy młodzież na wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez wspólnotę Taize w Pradze w Czechach, termin od 29. grudnia 2014 r. do 2. stycznia 2015 r. Zaproszenie jest kierowane do młodzieży w wieku od 17 do 35 lat, koszt wyjazdu 55 euro i 200 zł., zapisy w Sekretariacie.
 13. Katecheza parafialna dla młodzież klas I, II i III ponadgimnazjalnych dzisiaj o godz. 1900.
 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej jest nowy ciekawy numer Opiekuna a w nim min. wywiad z Mary Wagner – znaną na całym świecie kanadyjską działaczką Pro-Life. Do nabycia są kalendarze diecezjalne na rok 2015. Serdecznie polecamy.

 

 

 

 

Rodzina Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
2014 Rok Bł. Edmunda Bojanowskiego